Przejdź do głównej zawartości

O mnieWitajcie

Jestem Agasia i dziękuję Wam, że zajrzeliście na mojego bloga. Gry planszowe to mój sposób na spędzanie czasu z przyjaciółmi. Mam nadzieję, że umieszczone tu recenzje pomogą Wam w wyborze gry dla siebie.
Jeśli jeszcze nie graliście - zacznijcie :-)

Ja gram od dziecka, od kiedy tylko Mikołaj przyniósł mi Master Minda :-)
Potem była Fortuna, Focus, Gwiezdny Kupiec i mój absolutnie ukochany Labirynt Śmierci. Teraz tych gier się nazbierało i każdy kolejny zakup jest dokładnie przemyślany, bo po prostu nie mam już miejsca na półkach. Stąd pomysł na bloga - gry są drogie, czasami trudno się zdecydować co kupić, więc recenzji, wskazówek i podpowiedzi nigdy za wiele :-)

Co lubię?
Gry w których nie muszę godzinami czekać na ruch przeciwnika. Gry które pozwalają mi się cieszyć czasem spędzanym z przyjaciółmi, takie w których rozgrywka nie trwa 10 godzin i które nie wymagają ode mnie planowania na wiele kolejek do przodu, bo ja na to nie mam cierpliwości.

Ale przede wszystkim lubię grać :-)))


PS

Zmieniłam sposób oceniania gier ze skali 10-stopniowej na 5-stopniową. 
Teraz wygląda to tak:

5/5 - mój hit
4/5 - świetna gra, często gości na moim stole
3/5 - całkiem ciekawa pozycja, gram od czasu do czasu
2/5 - gra nie dla mnie, nie wciągnęła mnie
1/5 - dla mnie klapaPopularne posty z tego bloga

Konwentowe króciaki

Raz w roku w grudniu jeżdżę na mój ulubiony konwent – Nordcon. Zazwyczaj cały czas spędzam tam siedząc w sali z planszówkami (wyjątek stanowi turniej piłkarzyków :-)  ). Wybór tytułów jest zwykle ogromny, a że impreza ma zacnych planszówkowych sponsorów, to i nowości jest sporo. Chciałam się z Wami podzielić wrażeniami z gier, w które miałam okazję zagrać podczas ostatniego Nordconu. Część z nich jest nowa, część niekoniecznie, ale ja miałam okazję zagrać w nie po raz pierwszy. Każdy akapit to jedna gra, więc nie ma potrzeby czytania wszystkiego – można sobie poskakać po tytułach ;-)

Yamatai

Rodzaj gry: STRATEGICZNA   Liczba graczy :   2 - 4 Czas gry : 40 - 80 minut wg producenta (na początku na pewno będzie to co najmniej 90 minut, zwłaszcza w pełnym składzie. Później mniej, ale 40 minut, to tylko przy dwóch osobach) Pudełko i wydanie Niesamowicie kolorowa gra ze sporą liczbą drewnianych elementów. Wydawnictwo Days of Wonder jak zwykle się postarało i wydało bardzo cukierkowy tytuł. Wszystkie elementy są bardzo dobrej jakości, wypraska pozwala na schowanie całości do pudełka. Jedyna wada to kolory - nie ma czerwonego (a ja zawsze gram czerwonym, i jak tu żyć?), a poza tym wydawca oszczędził na liczbie elementów. Ponieważ dla dwóch graczy potrzeba ich więcej, to grając w takim składzie możemy wybierać między pomarańczowym a niebieskim. Trzem graczom dochodzi jeszcze fioletowy, a czterem szary.

Multiuniversum

Rodzaj gry : KARCIANA Liczba graczy : 1 - 5 Czas gry:   30 - 45 minut  (prawda) Pudełko i wydanie   Na razie miałam okazję pograć w wersję PnP (Print and Play), gdzie na pewno widziałam finalne grafiki. Nie wiem natomiast jak duże będzie pudełko czy jakiej jakości będą karty. Napiszę coś więcej jak będę miała okazję się przekonać.