Przejdź do głównej zawartości

Recenzje


Poniżej pełna, alfabetyczna lista recenzowanych gier. Nie wszystkie gry posiadam, dlatego nie do każdej recenzji będą dołączone zdjęcia.

Wszystkie opinie są subiektywne. Moje i tylko moje :-)

Czytajcie, dzielcie się Waszymi przemyśleniami i grajcie, 
gdzie się da i ile się da :-)))

6. bierze

7 cudów świata  

7 cudów świata - pojedynek

Activity Original 

Activity Original 2014

Agricola  

Avalon: Rycerze Króla Artura 

Białe Historie

Blefuj (Karaluszek Kłamczuszek) 

Budowniczowie: Średniowiecze 

Carcassonne 

Colt Express

Cyklady (Cyclades)  

Cytadela

Dice Brewing 

Dixit

Dobble 

Elizjum

Epoka Kamienia (Stone Age) 

Escape: the curse of the temple (Ucieczka: Świątynia Zagłady) 

Fasolki (Bohnanza)  

Fauna

Ghost Stories  

Hanabi  

Intryganci

Jungle Speed 

Justice League: Hero Dice - Batman

Kamień Gromu  

Kolejka

Koncept

Letnisko 

List Miłosny

Listy z Whitechapel  

Magia i Myszy 

Marco Polo

Maskarada

Milionerzy i bankruci  

Mr. Jack 

Multiuniversum

Munchkin Cthulhu

Pandemic

Polak jednak potrafi

Posiadłość Szaleństwa

Potwory w Tokio

Razzia

Rokoko 

Popularne posty z tego bloga

Jungle speed

Rodzaj gry :  IMPREZOWA Liczba graczy :  2 - 20 Czas gry :  ok. 10 -15 minut 1 rozgrywka (ale nigdy się na jednej nie kończy) Pudełko i wydanie Gra mieści się w kartonowym pudełku dość kiepskiej jakości, ale to nie przeszkadza, bo w środku znajduje się lniany woreczek na karty i totem, a on się świetnie nadaje do przechowywania i zabierania na imprezy. Karty mają niestandardowe wymiary i są kwadratowe, na szczęście całkiem porządne i dobrze znoszą godziny grania.

Jumanji

Rodzaj gry : PRZYGODOWA Liczba graczy : 2 - 4 (najlepiej mieć jeszcze kilku graczy zapasowych) Czas gry : producent nie precyzuje, ale może ciągnąć się latami Pudełko i wydanie Na wydanie nie można narzekać. Pudełko jest drewniane, rzeźbione (dość ciężkie). Elementy bardzo porządne, tylko sama plansza wygląda dość ubogo i nie zapowiada emocji, które nas czekają. Plansza w czasie rozgrywki

Daję głowę

Rodzaj gry : IMPREZOWA Liczba graczy :  4 - 50 Czas gry : różnie bywa (producent sugeruje 2 godziny) Pudełko i wydanie Dość porządne karty zapakowane są w niewielkie metalowe pudełko. Gra z założenia jest towarzyską i takie wydanie sprawia, że łatwo ją wszędzie ze sobą zabrać.  Rozgrywka Zasady gry są banalnie proste - każdy z graczy otrzymuje jedną kartę z zadaniami do wykonania . Każda karta to 3 zadania o różnym poziomie trudności i różnej liczbie punktów do zdobycia. Zadania należy wykonać tak, aby pozostali gracze nie zorientowali się, że to co robimy, nie wynika z naszego naturalnego zachowania. Jeśli zostaniemy zdemaskowani (ktoś powie "Daję głowę, że wycierasz nos dlatego, że masz takie zadanie") nie dostajemy nic, za to 2 punkty trafiają do przeciwnika. Nie można jednak podważać wszystkich słów czy gestów współgraczy, gdyż fałszywe oskarżenie to utrata 1 punktu.