Przejdź do głównej zawartości

Palce w pralce

Rodzaj gry: IMPREZOWA

Liczba graczy: 4 - 12


Czas gry: 5 - 30 minut wg producenta (nie zweryfikowałam w praktyce do końca)


Pudełko i wydanie

Dostajemy zestaw kilkudziesięciu kart zapakowanych w kwadratową, metalową puszkę. Gra jest poręczna, dzięki metalowemu opakowaniu bardzo łatwo jest ją wszędzie ze sobą zabrać.

Rozgrywka

Kto z nas nie zna przeboju grupy Queen "We will rock you" :-) Gra polega na wybijaniu dłońmi o uda rytmu przeboju i pokazywaniu (do rytmu) gestów widniejących na kartach. Każdy rozpoczyna grę z jedną kartą, powinien zapamiętać jaki gest ona symbolizuje (np. znak zwycięstwa "V" lub naprężenie bicepsa). Gracz rozpoczynający najpierw wprowadza graczy w rytm (bum bum pam, bum bum pam - gdzie bum bum to uderzenia o uda, a pam to może być klaśnięcie w dłonie), następnie zamiast "pam" wykonuje gest ze swojej karty, a na kolejne "pam" gest z karty osoby, którą chce wskazać. Wskazana osoba wykonuje (do rytmu!) swój gest i następnie znów gest kolejnej osoby i tak do pierwszej pomyłki.


Jeśli ktoś się pomyli - oddaje jedną lub więcej swoich kart gestów komu chce (w ten sposób w późniejszym etapie gracze będą mieli po kilka kart, co podnosi poziom trudności) oraz zabiera kartę Bomby, wcielając od razu w życie jej efekt.
Gra kończy się, gdy zabraknie kart Bomby.

Moim zdaniem (2/5)

Grałam raz, na Festiwalu GRAMY, nie dokończyliśmy gry, bo szkoda nam było czasu, chcieliśmy zagrać jeszcze w inne planszówki. Grało się dość zabawnie (chociaż więcej śmiechu było przy Uga Buga!). Gra może być trudna dla osób bez poczucia rytmu - takie osoby potrafią się szybko zniechęcić. Nam szło całkiem dobrze, jakoś nikt nie chciał się mylić i zrobiło się nudnawo. I za tę nierówność i lekkie wianie nudą daję tylko 2 punkty. Warto jednak spróbować, może się spodoba :-)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jungle speed

Rodzaj gry :  IMPREZOWA Liczba graczy :  2 - 20 Czas gry :  ok. 10 -15 minut 1 rozgrywka (ale nigdy się na jednej nie kończy) Pudełko i wydanie Gra mieści się w kartonowym pudełku dość kiepskiej jakości, ale to nie przeszkadza, bo w środku znajduje się lniany woreczek na karty i totem, a on się świetnie nadaje do przechowywania i zabierania na imprezy. Karty mają niestandardowe wymiary i są kwadratowe, na szczęście całkiem porządne i dobrze znoszą godziny grania.

Jumanji

Rodzaj gry : PRZYGODOWA Liczba graczy : 2 - 4 (najlepiej mieć jeszcze kilku graczy zapasowych) Czas gry : producent nie precyzuje, ale może ciągnąć się latami Pudełko i wydanie Na wydanie nie można narzekać. Pudełko jest drewniane, rzeźbione (dość ciężkie). Elementy bardzo porządne, tylko sama plansza wygląda dość ubogo i nie zapowiada emocji, które nas czekają. Plansza w czasie rozgrywki

Konwentowe króciaki

Raz w roku w grudniu jeżdżę na mój ulubiony konwent – Nordcon. Zazwyczaj cały czas spędzam tam siedząc w sali z planszówkami (wyjątek stanowi turniej piłkarzyków :-)  ). Wybór tytułów jest zwykle ogromny, a że impreza ma zacnych planszówkowych sponsorów, to i nowości jest sporo. Chciałam się z Wami podzielić wrażeniami z gier, w które miałam okazję zagrać podczas ostatniego Nordconu. Część z nich jest nowa, część niekoniecznie, ale ja miałam okazję zagrać w nie po raz pierwszy. Każdy akapit to jedna gra, więc nie ma potrzeby czytania wszystkiego – można sobie poskakać po tytułach ;-)