środa, 24 lipca 2013

Palce w pralce

Rodzaj gry: IMPREZOWA

Liczba graczy: 4 - 12


Czas gry: 5 - 30 minut wg producenta (nie zweryfikowałam w praktyce do końca)


Pudełko i wydanie

Dostajemy zestaw kilkudziesięciu kart zapakowanych w kwadratową, metalową puszkę. Gra jest poręczna, dzięki metalowemu opakowaniu bardzo łatwo jest ją wszędzie ze sobą zabrać.

Rozgrywka

Kto z nas nie zna przeboju grupy Queen "We will rock you" :-) Gra polega na wybijaniu dłońmi o uda rytmu przeboju i pokazywaniu (do rytmu) gestów widniejących na kartach. Każdy rozpoczyna grę z jedną kartą, powinien zapamiętać jaki gest ona symbolizuje (np. znak zwycięstwa "V" lub naprężenie bicepsa). Gracz rozpoczynający najpierw wprowadza graczy w rytm (bum bum pam, bum bum pam - gdzie bum bum to uderzenia o uda, a pam to może być klaśnięcie w dłonie), następnie zamiast "pam" wykonuje gest ze swojej karty, a na kolejne "pam" gest z karty osoby, którą chce wskazać. Wskazana osoba wykonuje (do rytmu!) swój gest i następnie znów gest kolejnej osoby i tak do pierwszej pomyłki.


Jeśli ktoś się pomyli - oddaje jedną lub więcej swoich kart gestów komu chce (w ten sposób w późniejszym etapie gracze będą mieli po kilka kart, co podnosi poziom trudności) oraz zabiera kartę Bomby, wcielając od razu w życie jej efekt.
Gra kończy się, gdy zabraknie kart Bomby.

Moim zdaniem (2/5)

Grałam raz, na Festiwalu GRAMY, nie dokończyliśmy gry, bo szkoda nam było czasu, chcieliśmy zagrać jeszcze w inne planszówki. Grało się dość zabawnie (chociaż więcej śmiechu było przy Uga Buga!). Gra może być trudna dla osób bez poczucia rytmu - takie osoby potrafią się szybko zniechęcić. Nam szło całkiem dobrze, jakoś nikt nie chciał się mylić i zrobiło się nudnawo. I za tę nierówność i lekkie wianie nudą daję tylko 2 punkty. Warto jednak spróbować, może się spodoba :-)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz