wtorek, 17 marca 2015

Wieści #1

Dziś rozpoczynam cykl wieści ze świata na temat gier planszowych. Pojawią się tu głównie informacje na temat planów wydawniczych oraz gier, które można wesprzeć na portalach crowdfundingowych. 


NOWOŚCI WYDAWNICZE

1. Wydawnictwo Portal wznawia jedną z ciekawszych gier towarzyskich - "The Resistance". Nowe pudełko, nowa oprawa graficzna, a w planach dodatki. Więcej można przeczytać tu.

2. Hobbity.eu wydadzą na dniach "Piratoons" - grę familijno-imprezową w pirackich klimatach. Więcej informacji plus filmik reklamowy można zobaczyć tutaj.
 
3. Rebel.pl zapowiedział wydanie na koniec marca 2015 r. gry "Alchemicy". Gra znana jest przede wszystkim z tego, że do rozgrywki potrzebujemy specjalnej aplikacji (dostępnej na systemy iOS i Android, a także na pecety).
Grę można przed premierą zamówić taniej.

4. Również Rebel.pl wydał właśnie trzy nowe gry:
  - "Szalona Misja" to odwzorowanie komputerowych platformówek, gdzie za pomocą specjalnych flamastrów rysujemy ścieżki do pokonania kolejnych poziomów i oczywiście bossów.

- "Komiks: Gra towarzyska" to zabawa w opowieści z wykorzystaniem kart rysowanych w komiksowym stylu

- "Śpiące Królewny" to gra wymyślona przez 6-letnią dziewczynkę, która pewnej nocy miała problemy ze snem

5. Bard wydał właśnie "Historię" - grę o rozwoju cywilizacji


CROWDFUNDING

1. Fabryka Gier Historycznych ruszyła z kampanią gry "Odbudowa Warszawy 1945-1980" na Wspieram.to. - zachęcam do wsparcia!

2. Na Kickstarterze kończy się kampania "Blood Rage" - gry o potyczkach Wikingów. Nawet jeśli nie jesteście zainteresowani zakupem to polecam obejrzenie zdjęć figurek - mistrzostwo świata! Zresztą wydawca - CoolMiniOrNot - znany choćby z gry "Zombicide", słynie z wysokiej jakości komponentów.

3.Na Kickstarterze ruszyła za to kampania drugiej edycji gry "Pan Lodowego Ogrodu" wydawnictwa RedImp. Jest to wersja anglojęzyczna. Gra już ma powyżej 100% wymaganej kwoty - gratuluję!

4. Co jeszcze ciekawego na Kickstarterze?
- "Alice in Wonderdice" - gra kościana w świecie Alicji z Krainy Czarów

- "Above and Below" - ciekawe połącznie gry narracyjnej z budowaniem miasta (a konkretnie jaskini)

- "Renaissance Wars" - gra karciana osadzona w epoce Renesansu, w której możemy wykorzystywać zdolności znanych postaci tamtych czasów

IMPREZY

1. W dniach 24-26 kwietnia w Poznaniu odbędzie się Pyrkon.

2.  W dniach 16-17 maja odbędzie się wiosenna edycja Festiwalu GRAMY, tradycyjnie w Gdyni.

3. W dniach 28-29 listopada odbędzie się V edycja Międzynarodowego Festiwalu Gier Planszowych we Wrocławiu. Do wydarzenia jeszcze dużo czasu, ale już można zrobić rezerwację terminu. 

INNE

1. Wydawnictwo Board&Dice, znane z gry "Dice Brewing" ma w planach kolejne gry. Na portalu BoardGameGeek w bardzo pomysłowy sposób promowane są "ExoPlanets" oraz "The Curse of the Black Dice". Wystarczy dodać gry do Wishlisty i dać się wciągnąć zabawie. Ja już mam swoją śliczną planetę z ośmiornicą :-)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz