Przejdź do głównej zawartości

Wieści #2


NOWOŚCI WYDAWNICZE

1. Wydawnictwo Portal wznowiło jedną z ciekawszych gier towarzyskich - "The Resistance". Nowe pudełko, nowa oprawa graficzna, a w planach dodatki. Gra jest już na półkach sklepowych.

2. Hobbity.eu wydali już "Piratoons" - grę familijno-imprezową w pirackich klimatach. Więcej informacji plus filmik reklamowy można zobaczyć tutaj.
 
3. Rebel.pl przesunął premierę gry "Alchemicy" z końca marca na początek kwietnia ("A ja czekam i czekam, i czekam..."). Gra znana jest przede wszystkim z tego, że do rozgrywki potrzebujemy specjalnej aplikacji (dostępnej na systemy iOS i Android, a także na pecety).
Grę można przed premierą zamówić taniej.

4. Galakta w kwietniu wyda parę nowości.

5. Fantasy Flight Games wznowi grę "Eufrat i Tygrys"

6. Na Pyrkonie odbędzie się premiera drugiej edycji gry "Labyrinth: Ścieżki Przeznaczenia"
CROWDFUNDING

1. Fabryka Gier Historycznych ruszyła z kampanią gry "Odbudowa Warszawy 1945-1980" na Wspieram.to. - zachęcam do wsparcia, bo do osiągnięcia celu jeszcze trochę brakuje.

2. Wydawnictwo Soda Pop Miniatures (ci od "Super Dungeon Explore")  wystartowało z kolejną kampanią na Kickstarterze - grą "Ninja All-Stars". Chociaż wymagana kwota została już osiągnięta, to zbiórka idzie wyjątkowo jak na nich wolno.

3. Dla fanów "Osadników z Catanu" - można sobie sprawić ręcznie robione elementy - całkiem ładne :-)

4. Matt Leacock (twórca "Pandemii") przygotował nową grę kooperacyjną - "Thunderbirds". Całość została sfinansowana przez Kickstartera, ale jeśli ktoś przegapił kampanię, a ma ochotę na grę, to wydawnictwo Modiphius i tak pozwala na zakup wersji KS przez swoją stronę. 

5. A może kogoś zainteresuje karcianka o budowaniu domku na drzewie? :-)

IMPREZY

1. W dniach 24-26 kwietnia w Poznaniu odbędzie się Pyrkon.

2.  W dniach 16-17 maja odbędzie się wiosenna edycja Festiwalu GRAMY, tradycyjnie w Gdyni.

3. W dniach 28-29 listopada odbędzie się V edycja Międzynarodowego Festiwalu Gier Planszowych we Wrocławiu. Do wydarzenia jeszcze dużo czasu, ale już można zrobić rezerwację terminu. 


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jumanji

Rodzaj gry : PRZYGODOWA Liczba graczy : 2 - 4 (najlepiej mieć jeszcze kilku graczy zapasowych) Czas gry : producent nie precyzuje, ale może ciągnąć się latami Pudełko i wydanie Na wydanie nie można narzekać. Pudełko jest drewniane, rzeźbione (dość ciężkie). Elementy bardzo porządne, tylko sama plansza wygląda dość ubogo i nie zapowiada emocji, które nas czekają. Plansza w czasie rozgrywki

Jungle speed

Rodzaj gry :  IMPREZOWA Liczba graczy :  2 - 20 Czas gry :  ok. 10 -15 minut 1 rozgrywka (ale nigdy się na jednej nie kończy) Pudełko i wydanie Gra mieści się w kartonowym pudełku dość kiepskiej jakości, ale to nie przeszkadza, bo w środku znajduje się lniany woreczek na karty i totem, a on się świetnie nadaje do przechowywania i zabierania na imprezy. Karty mają niestandardowe wymiary i są kwadratowe, na szczęście całkiem porządne i dobrze znoszą godziny grania.

Konwentowe króciaki

Raz w roku w grudniu jeżdżę na mój ulubiony konwent – Nordcon. Zazwyczaj cały czas spędzam tam siedząc w sali z planszówkami (wyjątek stanowi turniej piłkarzyków :-)  ). Wybór tytułów jest zwykle ogromny, a że impreza ma zacnych planszówkowych sponsorów, to i nowości jest sporo. Chciałam się z Wami podzielić wrażeniami z gier, w które miałam okazję zagrać podczas ostatniego Nordconu. Część z nich jest nowa, część niekoniecznie, ale ja miałam okazję zagrać w nie po raz pierwszy. Każdy akapit to jedna gra, więc nie ma potrzeby czytania wszystkiego – można sobie poskakać po tytułach ;-)