Przejdź do głównej zawartości

Wieści #2


NOWOŚCI WYDAWNICZE

1. Wydawnictwo Portal wznowiło jedną z ciekawszych gier towarzyskich - "The Resistance". Nowe pudełko, nowa oprawa graficzna, a w planach dodatki. Gra jest już na półkach sklepowych.

2. Hobbity.eu wydali już "Piratoons" - grę familijno-imprezową w pirackich klimatach. Więcej informacji plus filmik reklamowy można zobaczyć tutaj.
 
3. Rebel.pl przesunął premierę gry "Alchemicy" z końca marca na początek kwietnia ("A ja czekam i czekam, i czekam..."). Gra znana jest przede wszystkim z tego, że do rozgrywki potrzebujemy specjalnej aplikacji (dostępnej na systemy iOS i Android, a także na pecety).
Grę można przed premierą zamówić taniej.

4. Galakta w kwietniu wyda parę nowości.

5. Fantasy Flight Games wznowi grę "Eufrat i Tygrys"

6. Na Pyrkonie odbędzie się premiera drugiej edycji gry "Labyrinth: Ścieżki Przeznaczenia"
CROWDFUNDING

1. Fabryka Gier Historycznych ruszyła z kampanią gry "Odbudowa Warszawy 1945-1980" na Wspieram.to. - zachęcam do wsparcia, bo do osiągnięcia celu jeszcze trochę brakuje.

2. Wydawnictwo Soda Pop Miniatures (ci od "Super Dungeon Explore")  wystartowało z kolejną kampanią na Kickstarterze - grą "Ninja All-Stars". Chociaż wymagana kwota została już osiągnięta, to zbiórka idzie wyjątkowo jak na nich wolno.

3. Dla fanów "Osadników z Catanu" - można sobie sprawić ręcznie robione elementy - całkiem ładne :-)

4. Matt Leacock (twórca "Pandemii") przygotował nową grę kooperacyjną - "Thunderbirds". Całość została sfinansowana przez Kickstartera, ale jeśli ktoś przegapił kampanię, a ma ochotę na grę, to wydawnictwo Modiphius i tak pozwala na zakup wersji KS przez swoją stronę. 

5. A może kogoś zainteresuje karcianka o budowaniu domku na drzewie? :-)

IMPREZY

1. W dniach 24-26 kwietnia w Poznaniu odbędzie się Pyrkon.

2.  W dniach 16-17 maja odbędzie się wiosenna edycja Festiwalu GRAMY, tradycyjnie w Gdyni.

3. W dniach 28-29 listopada odbędzie się V edycja Międzynarodowego Festiwalu Gier Planszowych we Wrocławiu. Do wydarzenia jeszcze dużo czasu, ale już można zrobić rezerwację terminu. 


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Konwentowe króciaki

Raz w roku w grudniu jeżdżę na mój ulubiony konwent – Nordcon. Zazwyczaj cały czas spędzam tam siedząc w sali z planszówkami (wyjątek stanowi turniej piłkarzyków :-)  ). Wybór tytułów jest zwykle ogromny, a że impreza ma zacnych planszówkowych sponsorów, to i nowości jest sporo. Chciałam się z Wami podzielić wrażeniami z gier, w które miałam okazję zagrać podczas ostatniego Nordconu. Część z nich jest nowa, część niekoniecznie, ale ja miałam okazję zagrać w nie po raz pierwszy. Każdy akapit to jedna gra, więc nie ma potrzeby czytania wszystkiego – można sobie poskakać po tytułach ;-)

Yamatai

Rodzaj gry: STRATEGICZNA   Liczba graczy :   2 - 4 Czas gry : 40 - 80 minut wg producenta (na początku na pewno będzie to co najmniej 90 minut, zwłaszcza w pełnym składzie. Później mniej, ale 40 minut, to tylko przy dwóch osobach) Pudełko i wydanie Niesamowicie kolorowa gra ze sporą liczbą drewnianych elementów. Wydawnictwo Days of Wonder jak zwykle się postarało i wydało bardzo cukierkowy tytuł. Wszystkie elementy są bardzo dobrej jakości, wypraska pozwala na schowanie całości do pudełka. Jedyna wada to kolory - nie ma czerwonego (a ja zawsze gram czerwonym, i jak tu żyć?), a poza tym wydawca oszczędził na liczbie elementów. Ponieważ dla dwóch graczy potrzeba ich więcej, to grając w takim składzie możemy wybierać między pomarańczowym a niebieskim. Trzem graczom dochodzi jeszcze fioletowy, a czterem szary.

Multiuniversum

Rodzaj gry : KARCIANA Liczba graczy : 1 - 5 Czas gry:   30 - 45 minut  (prawda) Pudełko i wydanie   Na razie miałam okazję pograć w wersję PnP (Print and Play), gdzie na pewno widziałam finalne grafiki. Nie wiem natomiast jak duże będzie pudełko czy jakiej jakości będą karty. Napiszę coś więcej jak będę miała okazję się przekonać.