wtorek, 31 marca 2015

Wieści #2


NOWOŚCI WYDAWNICZE

1. Wydawnictwo Portal wznowiło jedną z ciekawszych gier towarzyskich - "The Resistance". Nowe pudełko, nowa oprawa graficzna, a w planach dodatki. Gra jest już na półkach sklepowych.

2. Hobbity.eu wydali już "Piratoons" - grę familijno-imprezową w pirackich klimatach. Więcej informacji plus filmik reklamowy można zobaczyć tutaj.
 
3. Rebel.pl przesunął premierę gry "Alchemicy" z końca marca na początek kwietnia ("A ja czekam i czekam, i czekam..."). Gra znana jest przede wszystkim z tego, że do rozgrywki potrzebujemy specjalnej aplikacji (dostępnej na systemy iOS i Android, a także na pecety).
Grę można przed premierą zamówić taniej.

4. Galakta w kwietniu wyda parę nowości.

5. Fantasy Flight Games wznowi grę "Eufrat i Tygrys"

6. Na Pyrkonie odbędzie się premiera drugiej edycji gry "Labyrinth: Ścieżki Przeznaczenia"
CROWDFUNDING

1. Fabryka Gier Historycznych ruszyła z kampanią gry "Odbudowa Warszawy 1945-1980" na Wspieram.to. - zachęcam do wsparcia, bo do osiągnięcia celu jeszcze trochę brakuje.

2. Wydawnictwo Soda Pop Miniatures (ci od "Super Dungeon Explore")  wystartowało z kolejną kampanią na Kickstarterze - grą "Ninja All-Stars". Chociaż wymagana kwota została już osiągnięta, to zbiórka idzie wyjątkowo jak na nich wolno.

3. Dla fanów "Osadników z Catanu" - można sobie sprawić ręcznie robione elementy - całkiem ładne :-)

4. Matt Leacock (twórca "Pandemii") przygotował nową grę kooperacyjną - "Thunderbirds". Całość została sfinansowana przez Kickstartera, ale jeśli ktoś przegapił kampanię, a ma ochotę na grę, to wydawnictwo Modiphius i tak pozwala na zakup wersji KS przez swoją stronę. 

5. A może kogoś zainteresuje karcianka o budowaniu domku na drzewie? :-)

IMPREZY

1. W dniach 24-26 kwietnia w Poznaniu odbędzie się Pyrkon.

2.  W dniach 16-17 maja odbędzie się wiosenna edycja Festiwalu GRAMY, tradycyjnie w Gdyni.

3. W dniach 28-29 listopada odbędzie się V edycja Międzynarodowego Festiwalu Gier Planszowych we Wrocławiu. Do wydarzenia jeszcze dużo czasu, ale już można zrobić rezerwację terminu. 


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz