Przejdź do głównej zawartości

Super Dungeon Explore: Forgotten King zdjęcia

"Super Dungeon Explore: Forgotten King", po podstawce "Super Dungeon Explore" i jej dodatkach, to nowa, pełnoprawna gra. Można ją dowolnie łączyć z podstawką i jej dodatkami, ale sama wystarczy na wiele godzin dobrej zabawy.
Grę kupiłam w ramach kampanii na Kickstarterze, a że zbiórka szła bardzo dobrze i udało się zgromadzić ponad milion dolarów, to zawartość pudełka jest bardzo bogata. Właściwie tak bardzo, że potrzebne były dwa pudełka, żeby wszystko zmieścić :-) I mówię tylko o podstawowych elementach, bo kupiłam jeszcze trochę dodatkowych i to będzie kolejne pudełko, ale na nie jeszcze muszę chwilę poczekać. Wydawca - Soda Pop Miniatures - zdecydował na rozdzielenie wysyłki, aby gracze mogli już cieszyć się grą, spokojnie czekając na resztę.

Jeśli jesteście zainteresowani jak wygląda ta szalenie kolorowa gra z ponad setką figurek, to zapraszam to obejrzenia galerii. Niestety mój aparat-małpka nie poradził sobie wszędzie z prawidłowym odwzorowaniem kolorów.

Oba pudełka


Boo Booty Box - mam nadzieję, że pudełko nie pożarło mi jakiś elementów ;-)

Instrukcje dla wariantu kooperacyjnego i semikooperacyjnego, wprowadzenie do świata Crystalii, skrót zasad i ulotka

Bajecznie kolorowe plansze-lochy (w rzeczywistości ładniejsze)

Żetony jeszcze w wyprasce

Śliczne kostki, wyglądające jak żelowe cukierki

Zwierzęta, które będą pomagały nam w walce

Booty box - skrzynka ze skarbami

Wściekła wiewiórka
Bohater - centaur

Pozostali bohaterowie

Boo Booty Box czyli skrzynka z zębami zamiast skarbówCoś dla dzieci - książeczka do kolorowania

Książeczka w środku (ale gra bynajmniej nie dla dzieci)

Akrylowe znaczniki zdrowia i mikstur


Więcej bohaterów
Karty postaci

Medal pamiątkowy za zgromadzenie ponad miliona dolarów na Kickstarterze - rewers

Medal - awers (medal jest metalowy i ciężki)


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jungle speed

Rodzaj gry :  IMPREZOWA Liczba graczy :  2 - 20 Czas gry :  ok. 10 -15 minut 1 rozgrywka (ale nigdy się na jednej nie kończy) Pudełko i wydanie Gra mieści się w kartonowym pudełku dość kiepskiej jakości, ale to nie przeszkadza, bo w środku znajduje się lniany woreczek na karty i totem, a on się świetnie nadaje do przechowywania i zabierania na imprezy. Karty mają niestandardowe wymiary i są kwadratowe, na szczęście całkiem porządne i dobrze znoszą godziny grania.

Jumanji

Rodzaj gry : PRZYGODOWA Liczba graczy : 2 - 4 (najlepiej mieć jeszcze kilku graczy zapasowych) Czas gry : producent nie precyzuje, ale może ciągnąć się latami Pudełko i wydanie Na wydanie nie można narzekać. Pudełko jest drewniane, rzeźbione (dość ciężkie). Elementy bardzo porządne, tylko sama plansza wygląda dość ubogo i nie zapowiada emocji, które nas czekają. Plansza w czasie rozgrywki

Konwentowe króciaki

Raz w roku w grudniu jeżdżę na mój ulubiony konwent – Nordcon. Zazwyczaj cały czas spędzam tam siedząc w sali z planszówkami (wyjątek stanowi turniej piłkarzyków :-)  ). Wybór tytułów jest zwykle ogromny, a że impreza ma zacnych planszówkowych sponsorów, to i nowości jest sporo. Chciałam się z Wami podzielić wrażeniami z gier, w które miałam okazję zagrać podczas ostatniego Nordconu. Część z nich jest nowa, część niekoniecznie, ale ja miałam okazję zagrać w nie po raz pierwszy. Każdy akapit to jedna gra, więc nie ma potrzeby czytania wszystkiego – można sobie poskakać po tytułach ;-)