czwartek, 14 maja 2015

Wieści #3


NOWOŚCI WYDAWNICZE

1. Lucrum Games szykuje polskie wydanie gry "Dungeon Fighter" - kooperacyjnej gry zręcznościowej. Miałam okazję w nią zagrać na Pyrkonie.
2. Gra "5 sekund" wydanictwa Trefl zdobyła tytuł Top Produktu z Pomorza. Gratuluję, bo to bardzo fajna gra jest :-)
 
3. Już wkrótce startuje na Kickstarterze kampania gry "ExoPlanets" wydaniwctwa Board&Dice. Jak tylko ruszy to dam znać, bo to gra warta uwagi - miałam okazję się już o tym przekonać.

4. Trwają Warszawskie Targi Książki, na których premierę ma "Tytus, Romek i A'Tomek" wydawnictwa Egmont. Nie widziałam jej jeszcze, nie grałam, a jestem bardzo ciekawa, bo komiksy uwielbiam.

5. Portal zapowiedział wydanie gry "Statki, łupy, kościotrupy", której autorem jest Ignacy Trzewiczek. To kolejna w tym roku gra w klimatach pirackich - po "Port Royal" Barda i "Piratoons" od Hobbitów. A tu jeszcze czeka nas "The curse of the black dice" od Board&Dice. Widać zombie się znudziły, czas wyruszyć na szerokie morza.

6. Galakta zaprezentowała majowe nowości.

7. Days of Wonder uruchomiło przedsprzedaż dodatku do "Five Tribes" - "The Artisans of Naqala". W wersję podstawową miałam okazję zagrać, chętnie przetestuję dodatek, który prawdopodobnie będzie pierwszym z kilku (co sugerować może liczba "1" na pudełku).


CROWDFUNDING

1. Na Wspieram.to kończy się kampania gry "Achaja". Wymagana kwota została wprawdzie zebrana, ale pozostało jeszcze kilka celów do odblokowania.

2. Również na wspieram to trwa kampania "Rycerzy Pustkowi". Do zakończenia zostało jeszcze trochę czasu, ale wydawca zebrał już wymaganą kwotę.

3. Kristian Amundsen Østby znany głównie jako autor gry "Ucieczka: Świątynia Zagłady" zbiera na Kickstarterze pieniądze na swoją nową grę - "Automania".

IMPREZY

1. Trwają Warszawskie Targi Książki, gdzie, wbrew nazwie, wystawiają się też wydawcy planszówek.

2.  W dniach 16-17 maja odbędzie się wiosenna edycja Festiwalu GRAMY, tradycyjnie w Gdyni.
3. 6 czerwca w Gliwicach odbędzie się Portalkon.


4. A 21-22 czerwca również w Gliwicach kolejna edycja Pionka.

5. W dniach 28-29 listopada odbędzie się V edycja Międzynarodowego Festiwalu Gier Planszowych we Wrocławiu. Do wydarzenia jeszcze dużo czasu, ale już można zrobić rezerwację terminu. 

2 komentarze :

  1. Warto dodać, że Lucrum w czerwcu wyda dodatek do Pędzących wielbłądów (Supercup), Portal ogłosił nową nację w Osadnikach, a na wspieram.to trwa akcja zbierania kasy na wznowienie polskiego wydania Dominiona :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Prawda :-) pewnie jeszcze parę ciekawych rzeczy by się znalazło, ale to taki mój wybiórczy przegląd :-)

      Usuń