Przejdź do głównej zawartości

Planszówki na PC

Zdarza mi się grać w planszówki wyłącznie na komputerze, przede wszystkim na Board Game Arenie. Daje mi to możliwość zagrania w tytuły których nie mam, a także pozwala zweryfikować, czy którąś z dostępnych tam gier chciałabym kupić sobie w wersji pudełkowej.

Jeśli ktoś chciałby ze mną zagrać na BGA to zapraszam :-) Mój nick tam to ajeh.

Can't stop (8/10)

Epoka Kamienia (Stone Age) (8/10)

Jaipur (8/10)

Kahuna (7/10)

Kameleon (Coloretto) (7/10)

Pory Roku (Seasons) (7/10)

Quarto! (8/10)

Serce Smoka (7/10) 

Takenoko (7/10)

Tobago (7/10)

Uncle Chestnut's Table Gype (7/10)

Popularne posty z tego bloga

Jungle speed

Rodzaj gry :  IMPREZOWA Liczba graczy :  2 - 20 Czas gry :  ok. 10 -15 minut 1 rozgrywka (ale nigdy się na jednej nie kończy) Pudełko i wydanie Gra mieści się w kartonowym pudełku dość kiepskiej jakości, ale to nie przeszkadza, bo w środku znajduje się lniany woreczek na karty i totem, a on się świetnie nadaje do przechowywania i zabierania na imprezy. Karty mają niestandardowe wymiary i są kwadratowe, na szczęście całkiem porządne i dobrze znoszą godziny grania.

Jumanji

Rodzaj gry : PRZYGODOWA Liczba graczy : 2 - 4 (najlepiej mieć jeszcze kilku graczy zapasowych) Czas gry : producent nie precyzuje, ale może ciągnąć się latami Pudełko i wydanie Na wydanie nie można narzekać. Pudełko jest drewniane, rzeźbione (dość ciężkie). Elementy bardzo porządne, tylko sama plansza wygląda dość ubogo i nie zapowiada emocji, które nas czekają. Plansza w czasie rozgrywki

Konwentowe króciaki

Raz w roku w grudniu jeżdżę na mój ulubiony konwent – Nordcon. Zazwyczaj cały czas spędzam tam siedząc w sali z planszówkami (wyjątek stanowi turniej piłkarzyków :-)  ). Wybór tytułów jest zwykle ogromny, a że impreza ma zacnych planszówkowych sponsorów, to i nowości jest sporo. Chciałam się z Wami podzielić wrażeniami z gier, w które miałam okazję zagrać podczas ostatniego Nordconu. Część z nich jest nowa, część niekoniecznie, ale ja miałam okazję zagrać w nie po raz pierwszy. Każdy akapit to jedna gra, więc nie ma potrzeby czytania wszystkiego – można sobie poskakać po tytułach ;-)